Yaşam

Kitap Meraklısı Öğrenciler için Ödüllü Bilgi Yarışması

“Nevşehir Okuyor” projesi kapsamında Nevşehir Belediyesi tarafından kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve zenginleşmek amacıyla dağıtılan kitapları okuyan ilk ve ortaokul öğrencilerine ortaokulda ödüllü online sınav yapılacak. okul kütüphaneleri.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza eğitim hayatlarının her aşamasında destek olan ve eğitim alt yapısını her geçen yıl artırmaya devam eden Nevşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde il merkezindeki okullar için yeni bir çalışma başlattı. haftalar.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çeşitli yayınevlerinden temin edilen 51 bin kitap, öğrencilerin kitapların büyülü dünyasıyla tanışması ve okuma alışkanlığının artması amacıyla il merkezindeki tüm ilk ve ortaokullara dağıtıldı.

Dağıtılan kitaplar okul yönetimleri tarafından okul kütüphanelerinde kayıt altına alınarak öğrencilerin okuması için sunulmuştur.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okumayı sevdirmek; öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusu oluşturmak; Türkçeyi doğru, keyifli ve etkili kullanma becerisini geliştirmek; Öğrencilerimize okuduklarını değerlendirme ve yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade etme becerisi kazandırmak amacıyla dağıtılan kitapları okuyan öğrenciler arasında ödüllü online sınav yapılacaktır.

Sınavlar 2. sınıflar için 1 Mayıs, 3. sınıflar için 2 Mayıs, 4. sınıflar için 3 Mayıs, 5. sınıflar için 4 Mayıs, 6. sınıflar için 5 Mayıs, 7. sınıflar için 6 Mayıs ve 6 Mayıs’ta yapılacaktır. 8. sınıf öğrencileri için 7, 2023.

Öğrenciler, 09.00-21.00 saatleri arasında yapılacak olan sınava https://nevsehir.eduskop.net/ adresinden okullarını seçerek ve okul numaralarını girerek katılabilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu