Teknoloji

Yerli ve milli izleme yazılımı ilk kez ChatGPT ile birleştirildi!

ITServ, ilk yerli ve milli yazılım sertifikalı izleme yazılımı ITOC’u yapay zeka robotu ChatGPT ile birleştirdi. ITOC, bu geliştirmeyle birlikte ChatGPT ile yaşanan sorunların analizlerini iletebilen, gelişmiş makine öğrenimi modelleri ve algoritmaları ile sorunları analiz edebilen, yapay zeka teknolojisi ile analiz önerileri sunabilen ilk izleme yazılımı oldu. Artık ITOC ile tüm teknolojik altyapılarını mobil ve portal üzerinden 7/24 takip edebilen kurumlar, ChatGPT yapay zeka entegrasyonu sayesinde kritik problemlerin analiz süresini kısaltabilecek ve herhangi bir aksaklık anında verimliliği artırabilecek.

Türkiye’de şirketlerin teknolojiye açılan penceresi olan ITServ, ilk yerli ve milli izleme yazılımı sertifikalı ürünü ITOC (IT Operation Center) ile yapay zeka ChatGPT’yi birleştirdi. Türkiye’de ilk kez kullanılacak hizmet ile kurumlar, ChatGPT yapay zekasının teknoloji kaynaklı sorunlarına entegrasyonu sayesinde kritik sorunların çözüm sürelerini kısaltabilecek ve verimliliklerini artırabilecek.

ITServ, ITGroup bünyesinde ilk yerli ve milli sertifikalı yazılım ürünü olan ITOC’u geçtiğimiz yıl piyasaya sürdü. ITOC, kurumların teknolojik altyapılarını 7/24, her zaman ve her yerden akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden takip etmelerini sağladı. İTOC ayrıca 7/24 müdahale ekibi sayesinde sorunları tespit etmekle kalmayıp, müdahale ederek kısa sürede çözmüştür.

ITServ şimdi de ITOC ile yapay zeka algoritması ChatGPT’yi birleştirerek altyapı izleme yazılımları arasında dünyada bir ilk olacak bir servisi hayata geçireceğini duyurdu. ChatGPT, ITServ mühendisleri tarafından modellendi ve ITOC ile entegre edildi. Yapılan geliştirme ile ITOC kullanan tüm şirketler, yapay zeka ve makine öğrenimi temelli yeni modül sayesinde IT sistemlerinde olası bir anormallik durumunda daha güvenli olacak.

Eğitim için kullanıldı

Yapay zekayı ilk kez izleme ile birleştirdiklerini belirten, ITGroup CEO’su Mehmet Ertan Erdoğan,süreci ve hedefleri şu şekilde anlattı: “Ürünlerimizi bir süredir makine öğrenimi ile geliştiriyoruz. . Ekiplerimizin karmaşık ve zor problemlerde daha hızlı aksiyon alabilmesi için ChatGPT destekli yeni modülümüzü geliştirdik. Mühendislerimizin çalışmaları ile iş ortaklarımızın yapay zekadan faydalanmalarını sağlayacak hizmeti şimdi devreye alıyoruz. Gelecekte de yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak çığır açmaya devam edeceğiz.”

Aylık abonelik ile teklifler

ITServ, ITOC sahiplik modeli dışında bir lisans satın almaya gerek kalmadan, aylık abonelik ödeme prosedürleri ile 7/24 izleme ve yanıtlama hizmetlerini kullanma imkanı sunar. İTOC, başta operasyon merkezi olmak üzere kurumları 7/24 izleyen grubuyla fark yaratıyor.

ITOC nasıl çalışır?

ITOC uygulaması kurumların sistemine entegre olduğu andan itibaren şirket altyapısında bulunan ağ, güç, sunucu, depolama, iklimlendirme vb. ekipmanları hızlı bir şekilde keşfeder. Bu keşfin ardından cihazlardaki ve yazılımlardaki olası sorunları gerçek zamanlı olarak tespit eder ve ilgili yöneticilere bildirir. Olası problemlerde tüm çalışanlara haber vermek yerine ilgili departman yetkililerine sadece gerekli alarm ve bilgilendirme mesajları gönderilmektedir. Kurumlar için 7/24 sorun yanıt hizmeti de İTOC’un operasyon grubu tarafından sağlanmaktadır. Tüm bu iş süreçlerinin Android & iOS uyumlu taşınabilir cihazlar üzerinden yönetilmesini sağlayan ITOC uygulaması, sistem ve ağ altyapılarını 7/24 her zaman ve her yerden izleme esnekliği sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberadalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu