Haber

Çine Belediyesi Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Projesini Tanıttı

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, Şehir Eşleştirme Hibe Programı II- Türkiye ile AB Arasında Yeşil Bir Gelecek Teklif Çağrısı kapsamında Çine Belediyesi tarafından hazırlanan Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı. ), tutuldu.

Çine Belediyesi’nin, dünyanın en önemli sorunlarından biri olan İklim Değişikliği ile mücadele için Hırvatistan’ın Karlovac Belediyesi, Litvanya’nın Taurage Belediyesi ve İzmir Çevresel Enerji Derneği ile birlikte çalışacağı toplantı, Enver Salih Dinçer Havuzlu Sosyal Tesisler Salonu’nda gerçekleştirildi. . .

Toplantının açılışında Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Proje Koordinatörü Sırcemal Dinçer, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Temsilcisi Ozan Çıtır konuşma yaptı.

İklim değişikliğinin tüm dünyayı tehdit eden bir sorun olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Çine Belediyesi olarak Avrupalı ​​dostlarımızla yerel yönetimler olarak güçlerimizi birleştirirsek, deneyimlerimizi paylaşırsak, birbirimizin güçlü yanlarından öğrenirsek, küresel sorunları çözerek, iklim değişikliğiyle yerelden başlayarak mücadele ederek, çevre odaklı eylemlerle harekete geçersek Dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlayacağız ve geleceğe bir miktar destek sağlayabileceğiz.” “En azından değer katabileceğimize inanıyoruz. Çine’yi ‘yeşil bir şehir, iklim değişikliğine dayanıklı ve uyumlu bir şehir’ yapmayı hedefliyoruz.”

BAŞKAN KIVRAK’TAN PROJE PAYDAŞLARINA TEŞEKKÜR

Projenin değerine dikkat çeken ve proje ortakları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, “Bu yeşil yolda bizimle birlikte yürüyen ve çok etkin çalışmalar yürüten, SECAP planı olan Karlovak Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Net sıfır misyonu 100 şehirden biri olarak seçilen Litvanya’nın en yeşil şehirlerinden biri olan enerji verimliliğine yönelik projeler.” “Projemizin öncü firmalarından Taurage Belediyesi’ne, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği üzerine çalışmalar yapan çevreci Enerji Derneği’ne ve değerli ortaklarımıza projemizin hazırlanmasından bugüne kadar desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Uygulama aşamasıdır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Hırvatistan’da Karlovac Belediyesi adına Eva Maria Sobotik Pavan ve Robert Vodopic, Litvanya’da Taurage Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Dontas Dirgincius ve Mindaugas Piecia, Çevresel Güç Derneği adına Yönetim Kurulu Lideri Tolga Şallı, Caner Demir Çine’nin SECAP Planını yapacak firma DE Demir Güç adına sunum yaptı. Projenin amaçları ve yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu