Dünya

Çin işi şelale görenleri şaşırttı

Her şey, Farisvov adlı kullanıcının “Yuntai Şelalesi’nin kaynağına kadar tüm zorluklara katlanıp sadece bir boru gördüğümü anlatan hikaye” başlığı ile yayınladığı video bile başladı.

Videonun kısa sürede viral olmasının ardından “Yuntai Şelalesi’nin kaynağı birkaç boru” konusu TT oldu. Weibo’da 14 milyon, Douyin’de 10 milyon görüntülendi. Tepkiler sonucunda yetkililer, durumu incelemeye gitti.

Turizm parkının işletmecileri, ziyaretçilerin kurak mevsimlerde burayı ziyarete geldiklerine değdiklerini hissetmeleri için böyle bir adım attıklarını ve “küçük bir iyileştirme” yaptıklarını açıkladılar.

312 metrelik Yuntai Şelaleleri, UNESCO Global Jeoparkı listesindeki Yuntai Dağı Jeoparkı’nın içinde bulunuyor. Buraya her yıl milyonlarca ziyaretçi geliyor.

Yetkililer, devlete ait yayın kuruluşu CCTV’ye, şelaleye su pompalamak için kullandıkları suyun kaynak suyu olduğunu ve doğal manzaraya zarar vermeyeceğini söyledi.

Kullanıcılar da bu haberin ardından ikiye bölündü. Kimileri iyileştirmenin gerekli olduğunu savundu, kimileri ise “bu turistlere saygı göstermemek” dedi.

haber-espiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu