Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremde yıkılan evleri yeniden inşa edeceğiz, şehirlerinize sahip çıkacağız, asla terk etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesini ziyaret etti. Depremzedelerle konteyner kentte bir araya gelen iki lider daha sonra açıklamalarda bulundu.

“BUNU YAPACAĞIMIZDAN ŞÜPHE ETMEYİN”

Adıyaman’a hava ve yol şartlarından dolayı isteseler de yardım götüremediklerini belirten Erdoğan, “Adıyaman’ın hakkı helal olsun” dedi. Başkan konuşmasının devamında, “Sarpların ve olumsuz havanın yıkıcı etkisi nedeniyle Adıyaman’da ilk birkaç gün istediğimiz faaliyeti gerçekleştiremedik.

“ŞEHİRİNİZİ KORUYUN”

Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Başka şehirlere giden vatandaşlarıma sesleniyorum, şehrinize sahip çıkın, ecdat yurdunuzdan ayrılmayın. Yenisini yapıp size vereceğiz. Yerine koyacağız. Yıkılan her köy evi ve ahırı yenisiyle, Zarar gören her fabrikayı, işletmeyi restore edeceğiz, Her şehrimizi daha yaşanır kılacağız, ekonomiyi, turizmi, sosyal hayatı daha canlı… daha canlı bir gelecek.

“HER MALZEMEDE DE KUSURLARIMIZ OLABİLİR”

Her ölümlü gibi bizim de eksiklerimiz, kusurlarımız, hatalarımız olabilir. Elbette kaybedilen canları geri getiremeyiz ama diğer kayıpları telafi edecek gücümüz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu