Yaşam

Okan Bayülgen’in AKM’de Sahnelenecek Oyunu Richard’ın Geliri Depremzedelerle Paylaşılacak

W. Shakespare III’ün ölümsüz eseri. Okan Bayülgen’in Richard uyarlaması olan Richard, 5 ve 19 Mart tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda seyirciyle buluşacak. sürdürülebilir yardım

Sahnelendiği günden bu yana büyük beğeni toplayan Richard, 5 ve 19 Mart tarihlerinde AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. Cabaret Dada ve Net Sanat tarafından gerçekleştirilen oyunun ekibinde Okan Bayülgen’e değerli isimler eşlik ediyor. canlı müzik performanslarıyla izleyenlerin beğenisini kazanan oyuncular ve müzisyenler. Bilet gelirlerinin depremzedelerle paylaşılacağı oyunun sonunda ise Richard’ı canlandıran tüm oyuncuların katılımıyla söyleşi yapılacak.

“Richard” adlı oyunda; 2012 yılında İngiliz Sovereign III. Richard’ın kemikleri Londra’da bir otoparkta bulundu. İskeletin adı geçen tıp uzmanları tarafından araştırılıp kanıtlanması uzun zaman alacak. O zamanlar küçük bir tiyatro topluluğu, Shakespeare’in en değerli eserlerinden biri olan üçüncü oldu. Richard oyununun provasını yapıyor. Polisin aradığı biri tiyatroya sığınınca işler karışır. Kendini Richard olarak tanıtan ve sanatın var olan düzenine, var olan kurumsal, etik ve hiyerarşik yapısına karşı çıkan bu adam, önceleri III. Richard rolü ve daha sonra yönetmen koltuğunu devralır. Bir yandan hoşgörülü ve demokrat sanatçıların desteğini alırken diğer yandan tiyatronun çatısından insanların özel hayatlarına kadar her şeyi yerle bir ederek sıra dışı bir üretimi sahneye koyacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu