Ekonomi

Putin: BRICS ülkeleri ulusal para birimleriyle ticareti geliştiriyor

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, BRICS ülkelerinin ulusal para birimleri ile ilişkilerini ticaret yoluyla geliştirdiklerini belirterek, “BRICS üyelerinin dostluğu başkalarına karşı yürütülmez, birbirlerinin çıkarları doğrultusunda çalışırlar.” söz konusu.

Putin, St. Petersburg’da BRICS Yeni Kalkınma Bankası (NBD) Başkanı Dilma Rousseff ile bir araya geldi.

Görüşmede Rusya’nın BRICS’in “iyi bir üyesi” olduğunu ifade eden Putin, “BRICS’e karşı tüm yükümlülüklerimizi zamanında yerine getiriyoruz. Bankanın likidite sorunu olduğunu biliyoruz ve bu konuda sizden bazı fikirler geliyor ve yapacağız.” destekleyin.” ifadesini kullandı.

ABD dolarının siyasi mücadele aracı olarak kullanıldığına işaret eden Putin, “Ancak teşkilatımızın BRICS üyelerinin dostluğu başkalarına karşı yürütülmez, birbirlerinin çıkarları doğrultusunda çalışırlar. finans.” söz konusu.

BRICS üyelerinin de ulusal para birimleri ile ticaret yapmak için adımlar attığını vurgulayan Putin, “BRICS’teki ülkelerimiz ulusal para birimleri üzerinden tahvil geliştiriyor ve bu tür ödemeleri artırıyor. Kalkınmada bankanın (NBD) de değerli bir rol oynayabileceğini düşünüyorum.” ortak faaliyetlerimizden.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu