Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanı 14 sanık hakkında “terör” davası

Terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında farklı tarihlerde gözaltına alınan Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanı 4’ü tutuklu 14 sanık hakkında dava açıldı.

Terör örgütünün hareket ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik farklı tarihlerde gerçekleşen operasyonlarda yakalanan Büyükşehir Belediyesi çalışanı 14 sanık hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Tutuklu sanıklardan M.E.M, A.Ş, S.M. ve D.B. ile tutuksuz sanıklar K.B, F.Ö, B.B, A.K, A.K, H.S. ve İ.G. hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” hatasından 5 yıla kadar, öbür sanıklar M.Y, H.S. ve A.Ö. için de “silahlı terör örgütüne üye olmak” cürmünden 15 yıla kadar mahpus cezası talebiyle iki farklı iddianame hazırlandı.

İddianameler, Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

4’ü tutuklu 11 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, sanıkların toplumsal medya hesaplarında terör örgütü propagandası yaptıklarının, terör örgütü elebaşının posteri altında fotoğraf çektirdiklerinin, örgüt mensuplarını, kelamda flamalarını ve kelamda marşını paylaştıklarının tespit edildiği, adreslerinde de örgütsel fotoğraflar ele geçirildiği belirtildi.

Diğer iddianamede ise 3 sanığın terör örgütünce organize edilen yasa dışı toplantılara katıldıkları, terör örgütü elebaşının posterini astıkları, örgüt mensuplarıyla irtibatlı oldukları kaydedildi.

İl Emniyet Müdürlüğü takımlarınca 28 Eylül’deki operasyonda gözaltına alınan ve “terör örgütüne üye olmak” cürmünden tutuklanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Bağlantılar Dairesi Lideri Bedrettin Gündeş hakkındaki soruşturmanın ise devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu