Ekonomi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Akdeniz ilçesinde yol yenileme çalışmalarını tamamladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol İmalatı Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent genelinde yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmesi için asfalt çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, belirli bir program çerçevesinde çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor. Bu kapsamda Akdeniz ilçesinde sunduğu hizmetlerle ilçenin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım ekipleri, Nusratiye, 3 Ocak ve Özgürlük Mahallelerinde asfalt çalışmaları gerçekleştirdi. Büyükşehir ekipleri, Akdeniz ilçesinde doğal koşullar ve altyapı çalışmaları sonucu hasar gören ve deforme olan yollarda yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürürken; Nusratiye Mahallesi 112. Sokak, 3 Ocak Mahallesi 117. Sokak ve Hürriyet Mahallesi 6261, 6263, 6282, 6290, 6296 Sokaklarda sıcak asfalt dökerek yolu yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

AKDENİZ İLÇESİNDE 3 CADDE VE 5 SOKAKTA YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Asfalt yenileme gerektiren yerlerde çalışmalarını sürdüren ekipler, geçtiğimiz günlerde Akdeniz ilçesi 141’inci Sokak’ta asfalt döşeme çalışmalarını tamamladı. Akdeniz ilçesi Gündoğdu Mahallesi 141. Sokak’ın kuzey şeridinde yürütülen çalışmalarla 157. Sokak ile Mersinli Ahmet Bulvarı arasındaki kısımda 950 metre asfalt döşendi. 141. Caddede çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Akdeniz ilçesinde deforme olan 3. ve 5. caddedeki yollar yenilenerek daha fonksiyonel ve konforlu bir ulaşım hizmeti vatandaşların kullanımına sunuldu.

Çalışmalarını mevsim şartlarına göre programlayan gruplar, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için hava şartlarına ve teknik kurallara göre çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Yolu kısmen kapatarak caddenin yol yenileme çalışmalarını sürdüren gruplar, asfalt hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serim faaliyetlerini tamamladı. Asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından sürücü ve yayaların güvenliğinin sağlanması amacıyla yol şerit çizgileri hızla çizildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu