Teknoloji

Google, Metni Müziğe Dönüştüren MusicLM’i Duyurdu

Özellikle Midjourney, DALL-E 2 ve ChatGPT’nin ortaya çıkmasıyla yapay zekanın gerçekte ne geliştirdiğini tüm dünya gördü. Metni resimlere dönüştüren yapay zekaya ek olarak film dublaj yapabilen, size özel tasarımlar hazırlamak, sesinizi birkaç saniye içinde taklit etmekhatta mahkemede avukatyapay zeka bile ortaya çıktı.

Öte yandan pek bilinmese de AI ile geliştirilmiş müzik programları Yavaş yavaş dikkat çekmeye başlıyor. Google ise bugün tanıttığı yeni yapay zekası ile bu bölüme iddialı bir giriş yapmayı planlıyor.

Sadece yazarak müzik yapabilirsiniz

Google’ın MusicLM adlı yeni yapay zekası aslında DALL-E 2’ye çok benzer şekilde çalışıyor. Ancak bu sefer görsel olarak karşınıza çıkmak yerine yazdıklarınız müzik olduğu ortaya çıktı . Bu noktada tek bir enstrüman ile ritim oluşturmak isterseniz, tamamen bitmiş bir kesim hazırlayabilirsiniz.

MusicLM’nin Github sayfasına baktığımızda Google AI grubu tarafından yapay zeka için hazırlanmış bazı vaka çalışmalarını görebilirsiniz. Artık geliştirme aşamasındaki yapay zeka bazı sesleri net bir şekilde veremese de, hi-fi Diyelim ki yüksek çözünürlüklü. Bu yapay zekanın ChatGPT ile birleştirilmesiyle çok daha detaylı ve özgün müzikler hazırlanabileceği de belirtiliyor.

Yazmak yerine mırıldanabilirsiniz.

Projeyi geliştiren Google AI mühendislerinden Keunwoo Choi, MusicLM’nin 4 farklı yapay zeka modelinin bir araya gelmesiyle ortaya çıktığını belirtiyor. MuLan, Ses LM, w2v-BERTve Ses Akışı Bu modellerin her birinin kendine özgü görevleri vardır. Tüm bu modeller birleştirildiğinde MusicLM ortaya çıkıyor.

Ayrıca MüzikLM Ayrıca mırıldandığınız sesleri müziğe dönüştürebilir. . Bu noktada rakiplerinin çok önünde olan yapay zeka, tıpkı DALL-E 2’deki yansımaları gibi yavaş yavaş müzisyenlerden tepkiler toplamaya başladı.

Henüz test aşamasında olan bu yapay zekanın hazırladığı müzikleri ve “sesleri” dinlemek ve incelemek isterseniz. burada bulunanBağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu