Teknoloji

Dünyanın ilk jetpack yarışı 28 Şubat’ta Dubai’de yapılacak

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte son yıllarda çeşitli uçaklar ortaya çıktı. Bu araçların en ilgi çekici olanı elbette jetpack’lerdir.

İnsanları uçurmak amacıyla yola çıkan bu teknolojinin arkasındaki firmalar, gelecekte jetpack’lerin daha da yaygınlaşacağına inanıyor.

Bu muhteşem yeni nesil bireysel uçuş cihazlarının rekabet ortamında nasıl göründüğünü ve performans gösterdiğini görmenin zamanı geldi.

Gravity Industries, dünyanın ilk jetpack yarışının bir aydan kısa süre içinde gerçekleşeceğini duyurdu.

İlk yarış 28 Şubat’ta

Yıllarca süren gösteri uçuşları, acil durum müdahale test uçuşları, askeri tatbikatlar ve hatta omuza monteli, kafa takipli silah sistemleriyle yapılan canlı atış tatbikatlarından sonra Gravity artık yarışa çıkmaya hazırlanıyor.

Açıklamaya göre dünyadaki ilk jetpack yarışı 28 Şubat’ta Dubai’de gerçekleştirilecek.

Dubai hükümetiyle imzalanan anlaşma kapsamında dünyanın ilk jet suit yarışı, Dubai Boat Show kapsamında Dubai Limanı ile Skydive Dubai arasındaki alanda gerçekleştirilecek.

BAE pilotu Ahmed Al Shehhi, İngiltere’de Gravity ile eğitime başladı ve diğer yedi pilotla birlikte yarışa katılmayı planlıyor.

Bunun bir zamana karşı yarış mı yoksa kafa kafaya bir yarış mı olacağı belli olmasa da şirketin birden fazla pilotun birbirine yakın uçması konusunda kesinlikle çok fazla deneyimi var.

Şirketin 2017 yılında geliştirdiği jet kıyafeti, o zamandan beri inanılmaz hareketlilik, hassasiyet ve hız sunacak şekilde güncellendi.

Gravity’nin jet kıyafeti, sırt çantasıyla birlikte pilotun arkasına yerleştirilen yakıt deposuyla tek bir jet türbinini entegre ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu