Yaşam

Banksy Ukrayna’da Savaşın Ortasında Çizdiği Resmini Paylaştı

Dünyaca ünlü graffiti sanatkarı Banksy, dünyanın farklı köşelerinde duvarlara yaptığı fotoğraflarıyla tekraren gündem oldu. Biz de aslında kendisinden hatırı sayılır ölçüde bahsetmiştik. NFT’ye girişen, parçalanan tablosuyla tüm dünyada konuşulan, her yapıtı ses getiren ve yıllardır kimliğini kapalı tutan Banksy’nin yeni yapıtı, 2022 yılının en sıcak gündemlerinden biri olan Rusya-Ukrayna savaşının göbeğinde kendini gösterdi.

Baksy’nin yeni duvar resmi, Ukrayna’da savaş yüzünden harap olmuş bir binada ortaya çıktı. Ünlü sanatçı, resmi Instagram hesabında paylaştı.

Banksy, Rusya’nın Ukrayna’da bombaladığı binaya bir jimnastikçi resmetmiş

Banksy, Ukrayna’da Rusya’nın bombardımanından harabe olmuş bir binaya resmettiği jimnastikçi kızın fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafların açıklamasına ise “Borodyanka, Ukrayna” yazdı. Kiev’in merkezinden uzakta bulunan Borodyanka kasabasında gerçekleşen bombardımanda yüzlerce sivil hayatını kaybetmişti.

Ona ilişkin olup olmadığı bilinmeyen eserler de var

Ancak paylaşılan fotoğraf dışında kentte farklı bölgelerde de duvar fotoğrafları bulunuyor. Bu da ünlü sanatkarın bir müddettir Ukrayna’da çalışmakta olduğuna yönelik söylentileri beraberinde getirdi. Yukarıda gördüğünüz resimde ise bir çukurun üzerinde duran bir kadın jimnastikçiyi görüyoruz. Ancak bu duvar resminin Banksy tarafından resmedilip edilmediği kesin olarak bilinmiyor.

Bir diğer duvar resminde ise bir çocuğun Putin’e benzeyen bir adamı Judo antrenmanında yere serdiği an resmedilmiş. Ancak bu eserin de Banksy’ye ilişkin olduğu şimdi doğrulanmamış durumda. Siz fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu