Haber

Ankara’da depremzedeler için açık hava sineması etkinliği düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) ve Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği (Volksder) iş birliğinde, Araplar Sosyal Tesisi’nde kalan depremzedeler için Altınpark’ta açık hava sineması etkinliği düzenlendi.

ABB ve Volksder iş birliği ile Araplar Sosyal Tesisi’nde kalan depremzedeler için Altınpark’ta açık hava sineması etkinliği düzenlendi. Rengarenk 47 Vosvos’un sergilendiği etkinlikte, yaklaşık 300 depremzede, Yeşilçam’ın unutulmaz sineması Tosun Paşa ile nostaljik bir yolculuk yapma fırsatı buldu.

Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Gültekin, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenledikleri sinema etkinliği hakkında bilgi vererek, şunları söyledi:

“Mamak bölgesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzedeler ağırlanmaya devam ediyor. Bugün oyuncak ve hediyelerimizi dağıtıyoruz. Onlara güzel bir hatıra bırakmak istiyoruz. Radyo frekans yayını ile arabadan film izletebilirler. Büyükşehir Belediye bize çok büyük destek verdi, biz de bu şekilde vatandaşı eğlendirmeye çalışıyoruz.”

Etkinlikte çocuklara boyama kitabı, boya kalemi, balon, mısır, şeker ve çeşitli oyuncaklar dağıtıldı.

Etkinliğe katılan depremzedeler niyetlerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Celal Yorulmaz: “Hatay’dan geldik. Büyükşehir Belediyesi bizi misafirhanede ağırlıyor. Sağ olsunlar hafta sonları bizler için etkinlikler düzenliyorlar. Bize güzel imkanlar sunuluyor. Moral lazım. Küçük şeylerle mutlu olabiliyoruz. .Bu tür çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz.”

-Nesrin Dede: “Bu benim buradaki ilk etkinliğim. Bize motivasyon veriyor. Acımızı unutuyoruz, çocuklar için çok etkili.”

-Figen Dede: “Sinemayı ve palyaçoları seviyorum. Burada olmaktan heyecan duyuyorum. Arabaları gördüğüme çok sevindim.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu