Haber

Şırnaklı şehit anneleri, Diyarbakır’da nöbet tutan aileleri ziyaret etti

TÜRKİYE Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Cizre temsilciliği ve Şırnak’ta yaşayan şehit anne ve babaları, 1242 gündür çocukları için nöbet tutan şehit ailelerini Diyarbakır’da HDP il binası önünde ziyaret etti.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP İl Müdürlüğü önünde çocuk nöbeti başlattı. 353 ailenin 1242 gündür devam ettiği nöbette şu ana kadar 39 aile çocuklarına kavuştu. Şırnak’ın Cizre ilçesinden gelen Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri ile Şırnak’ta yaşayan şehit aileleri, çocukları için nöbet tutan aileleri ziyaret etti.

Şırnak’ta 10 Ocak 2014’te şehit olan güvenlik görevlisi Hasan Caner’in eşi ve Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı’nın Cizre temsilcisi Zeynep Caner, dün gece annelere ve ailelerine destek olmak istediklerini söyledi. çocuk izle ve dedi ki:

“Ben Kürt asıllı Zeynep Caner’im. Eşini bu vatan için, bu topraklar için şehit vermiş bir şehidin eşiyim. Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı olarak bugün sizlerin dimdik duruşunuza destek olmak için buradayız. feryadınız.Sizin sayenizde yiğit ailelerimizin sivil direnişi ortaya çıktı.Biz anneler PKK terör örgütünü bitireceğiz.HDP’yi bitireceğiz.Bu coğrafyanın insanları olarak biz, çocuklarımız ve geçmişimiz. Yıllardır terörden çile çekti.Bu coğrafyanın bundan sonra terörle anılmasını istemiyoruz.Buradan HDP’li milletvekillerine sesleniyoruz.Sizin çocuklarınız özeldir.Burada Kürt çocuklarını kandırıyorsunuz, dağa götürüyorsunuz. okuldayken, yurt dışında okurken, sahillerde rahat rahat gezerken mağaralara mahkum ediyorsunuz, gençliklerini heba ediyor, ihanet ettiriyorsunuz, alçaksınız, Kürt vatandaşın temsilcisi değilsiniz. değil, yapabilirsin olmamak HDP, PKK’ya eleman alımı yaptı. Tüm halkımıza sesleniyoruz, Güneydoğu’da barış ve huzuru istiyorsak, PKK’yı da istiyorsak HDP’ye geçit vermeyeceğiz. Kürt halkı üzerinde oynanan oyunları bozacağız yani kadınlar olarak bozacağız. Burada HDP’nin kapısı önünde evlatlarını bekleyen anneler, şehit anneleri, şehit eşleri ile diyoruz ki; Hepimiz kardeşiz ve bu toprakları bölmeyeceğiz, PKK terör örgütünün sonunu getireceğiz. Biz HDP istemiyoruz. Hükümetimiz onları meclisten çıkarmalı. Orası Gazi Meclisi. Biz terör örgütü temsilcisinin orada olmasını istemiyoruz. İnşallah devletimiz bir an önce kapatır, yüreğimize bir nebze olsun su serpilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu