Haber

Pençe-Kilit Harekatı’nda 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), piyade teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile istihkam çavuş Kemal Özek’in şehit olduğunu duyurdu.

Pençe Kilitleme Operasyonu alanında MSB; Terör örgütünün açtığı taciz ateşi sonucu piyade teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile Mühendis Çavuş Kemal Özek’in şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı açıklandı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“9 Ağustos 2023 günü Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşinin ardından kahraman silah arkadaşlarımız Başkomutan Fatih Uğur Altınbaş ile Uzman Çavuş Kemal Özek şehit olmuş, 3 asker şehit olmuştur. kahraman silah arkadaşlarımız yaralanmıştır.Kahraman silah arkadaşlarımız hemen tedavileri için hastaneye sevk edilmiştir.Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin acı ve üzüntü içinde bırakan bu olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

habermeric.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu