Haber

Önder Erdoğan: 14 Mayıs 2023 Pazar seçim için en uygun tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 saat 10 dakika süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Aziz milletim, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Mübarek 3 ayların sorgulama ve yenilenme için bir fırsat olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Ramazan ayına yaklaştığımız 3 aylardaki Kadir gecelerini tebrik ediyorum. Bilindiği gibi cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin olağan tarihi 18 Haziran’dı. Ancak biz bu tarihi güncellemeye ihtiyaç duyduk. Bu anlayışla yaptığımız çalışmalarda en uygun tarihin 14 Mayıs Pazar olduğunu gördük. Meclisimiz gerekli çoğunluğu sağlayamazsa Cumhurbaşkanı olarak süreci biz başlatacağız.

SOSYAL MEDYALARDA DA PAYLAŞIN

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin olağan tarihi olan 18 Haziran’ı, Kurban Bayramı arifesine ve hac dönemine denk gelmesi, üniversiteye hazırlanan çocuklarımızın sınav takvimi ve ilköğretim okullarımızın tatil günlerine denk gelmesi nedeniyle güncelleme gereği duyduk. ve ortaokullar.

Siyasi kurum olarak milletin taleplerini karşılamakla birlikte milli iradenin en yüksek katılımla ve en ideal ilkelerle tezahür etmesini sağlamakla sorumluyuz.

Bu anlayışla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda seçim için en uygun tarihin 14 Mayıs 2023 olduğunu düşünüyoruz.

Meclisimiz bu tarih güncellemesini anayasamıza göre beşte üç çoğunlukla yaparsa memnun oluruz.

Mecliste gerekli çoğunluk sağlanamazsa biz Cumhurbaşkanı olarak kararımızı alıp 14 Mayıs’ta seçimin yapılmasını sağlayacak bir takvimle süreci başlatacağız.

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Güncellemenin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçim, cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin birlikte seçilmesine imkan veren ikinci seçim olacak. Bu seçim dönemini milletimiz için yeni bir fırsata çevirmeye çalışıyoruz.

TÜRKİYE EKONOMİSİNE GLOBAL FAALİYETLER

Küresel siyasi ve ekonomik sistemin krizlerle sarsıldığı bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’nin güçlü duruşunu kabul etmek istemeyenler olacaktır. Sağlam bir iş ve hizmet altyapısına sahip, askeri ve teknolojik imkanlara sahip Türkiye’yi kabul etmeyenler sonuna kadar direneceklerdir. Ancak bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkabileceğimizi dünyaya kanıtladık. Geçmişte krizler içinde boğulan Türkiye’yi, krizleri fırsata çeviren bir Türkiye haline getirdik. Siyasetimiz geçmişle mukayese edilemeyecek bir olgunluğa ulaştı. Küresel operasyonlara rağmen ekonomimiz dünyanın takdir ettiği bir konuma geldi. Elhamdülillah potansiyelimize ve imkanlarımıza hepsini aşan imkanlara sahibiz.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu