Haber

Ölümcül scooter kazası, ‘itme’ iddiası

Geçen yıl ADANA’da arkadaşı Esen Keskin’in (15) hayatını kaybettiği scooter kazasında ağır yaralanan Alperen Efe Kadiroğlu (15), arkadaşları BY’nin (16) scooter’a binmesi nedeniyle kaldırımdan hızla fırladı. kazadan önce üçüncü kişi olarak ve inerken onları ittiği için uyarıldı. Yolda olduklarını iddia etti ve ardından kendisine bir araba çarptı.

Geçen yıl 7 Ekim’de Adana’da Alperen Efe Kadiroğlu ve Esen Keskin’in seyir halinde olduğu scooter, alkollü sürücü Mustafa Türkmenoğlu’na (27) otomobiliyle çarptı. Kazada ağır yaralanan iki arkadaştan Esen Keskin tedavisinin 81. gününde hayatını kaybetti. Kazada 1.25 promil alkollü olduğu tespit edilen ve tutuklanan Türkmenoğlu, bir ay sonra serbest bırakıldı. Kaza nedeniyle beyin kanaması geçiren ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar meydana gelen Alperen Efe Kadiroğlu’nun bilinci, kazadan 41 gün sonra yerine geldi ancak hafıza kaybı yaşadı. Tedavisi devam eden Alperen Efe’nin hatırası, ailesinin ve doktorların yoğun çalışmasıyla gün yüzüne çıkmaya başladı. Alperen Efe’nin polis tarafından kazayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında önümüzdeki günlerde ifadesinin alınacağı öğrenildi.

KÖTÜ BİR ARKADAŞTAN BU ORTAMDAYIM Fizik tedavisine devam eden ve üroloji ameliyatı olmaya hazırlanan Alperen Efe Kadiroğlu, yaşadıklarını anlattı. Kaza günü arkadaşlarıyla eğlenmek için dışarı çıktığını söyleyen Kadiroğlu, Esen ile kiraladıkları scooter’da BY isimli arkadaşları tarafından itildiklerini ve hızlanarak kaldırımdan yola çıktıklarını iddia etti. Kadiroğlu, “Kaza günü arkadaşlarımızla uyanıp eğlenecektik. İlk başta istemedim ama ısrar ettikleri için bozamadım. Bazı arkadaşlarım otostop önerdi. sokakta 5 kişilik arkadaş grubumuzla eve doğru yürürken otostop çekmeyeceğim dedim bindi.

Alperen Efe’nin babası Ziya Kadiroğlu, oğlunun tedavisi tamamlanmadığı için kazayla ilgili henüz açıklama yapmadığını ancak yapacakları şikayet sonrası olayın araştırılacağını ve olayla ilgili gerçeğin ortaya çıkarılabileceğini belirtti. güvenlik kamerası görüntüleri. Kazadan sonra büyük zorluklar yaşadıklarını vurgulayan Ziya Kadiroğlu, “Kazadan sonra ihtiyaçlarını bile karşılayamaz hale geldi. Bebek gibi yürümeyi, yutkunmayı ve konuşmayı yeniden öğrendi. Çok sayıda ameliyat geçirdi. Soruşturma devam ediyor ama araç sürücüsü 1 ay gözaltında tutulup sonra serbest bırakıldı.savcılık henüz iddianameyi hazırlamadı,belge açılmadı.scooter en kolay ölebileceğiniz araçtır,trafikte en tehlikeli araçtır.bunlar ölümdür makineler ve gün geçtikçe yaygınlaşıyor.Önlem alınmadığı takdirde onlarca yüzlerce can kaybına yol açabiliyor,insanlar felç olabiliyor.Alperen Efe’nin arkadaşı Esen öldü, oğlum hala yaşam mücadelesi veriyor. .Biz buzdağının görünen tarafıyız.Bir de görünmeyen tarafı var.Sokaklarda önlem alınmaz ise sanki yarın kim yanacak,hangi ailenin ocağı yanacak gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu