Yaşam

Mustafa Sandal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Piro’ya zahmet etmeyin

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen illerden Adıyaman’ı ziyaret ederken saldırıya uğradı.

Depremde hayatını kaybedenlerin anısına mezarlığa karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, namaz kılarken “Bu adam Fatiha okumayı bilmiyor, sen ona ne okutursun” diyerek bir kişinin saldırısına uğradı.

Şarkıcı Mustafa Sandal, o anların görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak tepki çekti. Sandal, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bırakın siyaseti filan. Hiçbir Müslüman bir başkasının inancına karışmaz. Hele Fatiha bilmez diye suçlamadan. Bayram mı olacak şimdi…”

Sandal, bir sonraki paylaşımında Kılıçdaroğlu’na seslendi:

“Onu rahatsız etme Piro. Cahilin korktuğu zaman refleks olarak alay etmesi doğaldır!”

Adıyaman ziyareti sırasında sözlü saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’na, Samsat yakınlarındaki Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ni ziyaretinin ardından fiziki saldırı girişiminde bulunuldu. Heyetin türbeden çıkışı sırasında bir kişi Kılıçdaroğlu’nun yanına gelmeye çalıştı ve “Seni istemiyoruz. Buraya gelme, sen buranın adamı değilsin oğlum” diye bağırdı. Fiziksel bir baskın girişimi de oldu. Bölgedeki bazı kişiler Kılıçdaroğlu’nun savunmasına saldırmaya çalıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu