Haber

Meclise getireceğim ilk konu Bursa’nın kentsel dönüşümü.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bursa 1. Bölge 1.lik Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı çalışmalarını sürdürüyor.

Alfatlı liderliğinde Büyük Parti Milletvekili adayları, Hüdavendigar Mahallesi’nde esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretler çerçevesinde vatandaşları ve esnafı dinleyen Alfatlı, sorunları dinleyerek notlar aldı.

Mecliste çalışacağım ilk bahis Bursa’nın kentsel dönüşümü olacak.

Vatandaşların kentsel dönüşüm sorularını anlatan Alfatlı, “Yaşadığımız 6 Şubat depreminde 50 binden fazla insanımızı kaybettik. Büyük Birlik Partisi heyeti olarak depremin ilk günü Şanlıurfa’ya ulaştık, ardından depremin ilk günü Şanlıurfa’ya ulaştık. Adıyaman’a gittim orada yaşananlara tanık olduk.Deprem çok büyüktü.Felaket 11 ilimizi etkiledi.Devletimiz ve halkımız bu yaraları sarmak için olağanüstü çaba sarf etti ve etmeye devam ediyor. Bu tür felaketlerin yaşanmaması için Cumhur İttifakı’nın mutabık kaldığı konulardan biri de kentsel dönüşüm çalışmalarıdır.Deprem gelmeden sarsıntıya hazırlık yapılıyor.Bu konuda çalışmalar devam ediyor.Bursa’nın deprem kuşağında olduğunu da biliyoruz. .Olası bir depreme hazırlıklı olmalıyız.Yapılarımızı yenilemeli ve sağlamlaştırmalıyız.Bu konuda devletimizin teşviklerinden faydalanmalıyız.Bursa için daha ne yapabiliriz diye düşüncelerimiz var. 14 Mayıs’ta sandıktan yemin ettikten sonra TBMM’de ilk çalışacağım konu Bursa’nın kentsel dönüşümü olacak” dedi.

Esnaf ziyaretinin ardından Hüdavendigar Mahalle Muhtarı Mustafa Pala’yı muhtarlıkta ziyaret eden Alfatlı ve arkadaşları, Pala’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Alfatlı’ya milletvekili adayları Mehmet Erhan Altan, Harun Çiçek, Kemal Akyıldız, İl Başkanı Haldun Filizli, Başkan Yardımcıları İbrahim Arı ve Avukat Ömer Faruk Alfatlı eşlik etti. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu