Haber

Kilis’te kaybolan ve su kuyusunda ölü bulunan 9 yaşındaki Suriye uyruklu Gina Mercimek’in ölümüyle ilgili 2 sanığın davası sürüyor.

Kilis’te kaybolan 9 yaşındaki Suriye uyruklu Gina Mercimek’in su kuyusunda ölü bulunan iki sanığın davasına devam edildi.

Kilis 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, haklarında 39 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanıklar Hüseyin Boğuç ve Azittin Altınöz, maktulün ailesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları ile avukatlar bir araya geldi. taraflardan biri hazır bulundu.

Sanık Boğuç, önceki savunmasını tekrarlayarak, Azittin Altınöz’ün Gina Mercimek’i önce boğarak öldürdüğünü, ardından üzerine briket bağlayarak su kuyusuna attığını, olayı kimseye anlatmaması için kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

Masumiyetini savunan Boğaç, tahliyesini istedi.

Altınöz, hakkındaki iddiaları da reddederek, olay günü Boğuç’un evine hiç gitmediğini, sanığın olayı kendi üzerine yıkmak istediğini savundu.

Sanık Altınöz masum olduğunu ileri sürerek tahliyesini istedi.

Mağdur yakınlarının avukatları, sanıkların tüm savunmalarının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu açıklayarak tutukluluklarının devamını istedi.

Mağdurun annesi, babası ve kardeşi de konuşarak sanıklardan şikayetçi olduklarını belirterek cezalandırılmalarını talep etti.

Duruşma savcısı ayrıca sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

Tanıkların dinlenmesinin ardından belgelerdeki eksikliklerin giderilmesine ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 8 Mart’a erteledi.

Duruşma sonunda mağdurun avukatı Betül Zağlı Topal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Toprak Çocukları Derneği üyesi ve ailenin avukatları olarak süreci başından beri takip ettiklerini söyledi.

Topal, sanıkların üst sınırdan cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

Etkinlik

4 Nisan’da Okçular Mahallesi’nde okula giden Gina Mercimek, okul çıkışı evine dönmedi. Ailesi polise başvurdu ve küçük kızın bulunması için soruşturma başlatıldı. Kızın cesedi aynı sokakta bulunan Hüseyin Boğuç’a ait 2 katlı evin avlusunda bulunan su kuyusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu