İş

İşCep 11,5 milyon kullanıcıyı aştı

İş Bankası’nın taşınabilir bankacılık uygulaması İşCep, 15. yılında 11,5 milyon kullanıcıyı aştı. Her gün 3,5 milyon kişi, bankacılık süreçlerini uygulamadan gerçekleştiriyor.

Mobil bankacılık uygulaması İşCep, 585 işlevi ile kullanıcıları için özel tasarlanan finansal tahliller ve hizmetler doğrultusunda şahsileştirilmiş bankacılık tecrübesi sunuyor. İşCep ile gerek ferdî gerekse ticari müşteriler süreçlerini yapabiliyor. İşCep, 15. yılında 11,5 milyon kullanıcıyı aşarken, her gün 3,5 milyon kişi süreçlerini uygulamadan gerçekleştiriyor.

Her 4 yeni müşteriden biri İşCep’ten

Yapılan açıklamaya göre, İşCep’in “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle, 2022 yılında her 4 yeni İş Bankası müşterisinden biri İşCep’ten bankanın müşterisi oldı. Banka müşterileri kredi, kredi kartı ve ek hesap başvurularının yanı sıra yatırım işlemlerini de uygulamadan yapabiliyor. 2022 yılında yatırım fonu ve hisse senedi alış-satışta 3 işlemden 2’si, vadeli hesap açılışlarında her 2 süreçten 1’i uygulamadan gerçekleştirildi.

Ekim 2022 itibarıyla bankanın tüm kanallarından yapılan bankacılık işlemlerinde uygulamanın payı yüzde 72’ye ulaştı. 4. yaşına giren yapay zeka takviyeli şahsî asistan Maxi’nin kullanıcı sayısı 8,1 milyona, diyalog sayısı ise 61 milyona ulaştı.

Geleceğe Orman ile 80 bin fidan bağışlandı

Sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda bankanın geçtiğimiz yıl uygulama üzerinden hayata geçirdiği Geleceğe Orman’ın iştirakçi sayısı 190 bini aştı, 90 milyonun üzerinde karbon puan toplandı. 1.000 karbon puan maksadına ulaşan iştirakçiler ismine TEMA Vakfı’na bağışlanan 30 bin fidanla Geleceğe Orman’ın birinci ormanı Gaziantep Kızılin’de oluşturuldu.

Banka, Geleceğe Orman için bugüne kadar TEMA Vakfı’na 80 bin fidan bağışladı. Uygulama, 2022 yılında ulusal ve milletlerarası seviyede toplam 21 mükafata layık görüldü. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu