Saga

Evlilik dışı ilişki cinayetle bitti: Hamile genç kadının korkunç ölümü

20 yaşındaki anne adayı Saga Forsgren Elneborg, 28 Nisan 2023’te İsveç’in Örebro kentindeki evinin yatak odasında ölü bulunmuştu. 7 aylık hamile kadının doğmamış çocuğu da rahminde öldü.

Saga’nın Mohamedamin Abdirisek Ibrahim adlı erkek arkadaşı, geçen hafta cinayetle suçlanırken, cinayet silahının yatak odasındaki lamba kablosu olduğu tahmin edildiği kaydedildi.

Savcı, şüpheli erkeğin, “beyaz bir kadınla birliktelik kurmanın doğru olmadığına” ve “aynı kültürden bir kadınla beraber olması gerektiğine” inanan bir ailenin evinde büyüdüğünü söyledi.

Adamın, ailesinin kabul etmeyeceğini düşündüğü için Saga ile iki yıllık ilişkisini sakladığı belirtilirken, savcı Elisabeth Anderson şunları söyledi:

“Saga’nın erkek arkadaşı, Saga’yı, nefes borusuna ve kan akışına darbe uygulayarak, baskı ile boğarak öldürdü. Cinayet namus bağlamında işlendi çünkü adam, çocuğunu taşıyan kadını öldürerek kendisinin ve ailesinin itibarını korumak istiyordu.”

Saga ile şüpheli arasında geçen önceki kısa mesajlar, şüphelinin kürtaj yaptırmasını önerdiğini gösterdi.

Saga’nın yakın çevresi, kendisinin bebek için alışveriş yaptığını ve çok heyecanlı olduğunu anlatırken, Saga’nın annesi Nerikes Allehanda şunları söyledi:

“Çok mutluydu. Yeni bir daireye taşınacak ve anne olarak hayatına başlayacaktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu