Yaşam

Eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, yardım için gittiği Hatay’da depreme yakalandı.

Kahramanmaraş’ta depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da yardım ve yemek dağıtan eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir dün gece bölgedeydi. Yan taraftaki binanın duvarlarının yıkıldığını ve can güvenliğinin bulunmadığını belirten Aydemir, depremzedeler için bölgede kalmaya devam edeceklerini söyledi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle 10 ilimizde yıkıcı sonuçlar meydana geldi. Çok sayıda binanın tamamen yıkıldığı illerden biri olan Hatay’da dün gece üst üste 2 deprem daha meydana geldi. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan depremlerin ardından Hatay’a isteyerek yemek dağıtan eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, dün gece meydana gelen depremde yaşadıklarını anlattı.

“Birçok Bina Yıkıldı”

Depremin ardından Instagram hesabından bir hikaye paylaşan Sema Aydemir, “Allah bir daha yaşatmasın. Çok ürkütücü, çok çaresiz. Şu an yıkılacak çok yer var. İyiyiz çok şükür. Tanrım, merak etme.”

“Yanımızdaki binanın duvarları çöktü, bizi güvenli alana götürdüler”

Gün ağarırken Instagram hesabından bir görüntü paylaşan Sema Aydemir, deprem bölgesini terk etmeyeceklerini ve mama dağıtımına devam edeceklerini söyledi. Yaşadıkları zor günleri anlatan Aydemir, şu ifadeleri kullandı: “Dün gece çok büyük bir deprem oldu. Çok korkmuştuk, herkes bağırıyordu. Yanımızdaki binanın duvarları çöktü. Geceleri tahliye edildik. Güvenli bölgeye geçmiştik ama şimdi mutfağa geri döndük. Ailelerimiz haklı olarak ‘Can güvenliğiniz yok, gelin’ diyor. Haklılar…”

“Yemek Dağıtımına Devam Edeceğiz”

Buradan her gün 70 bin öğün yemek çıkıyor. Sabahtan akşama kadar yemek pişiriyor, paketliyor ve dağıtıyoruz. Biz gidersek bu insanlar bir örgüt kurulana kadar yiyecek bulamayacaklar. Biz buraya isteyerek geldik. Sallantıdan dolayı gidemiyoruz. Süremiz dolana ve yeni gönüllüler gelene kadar devam edeceğiz.” Söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu