Haber

Dikili’deki tekne faciasından acı haber

Son dakika Dikili haberi: İzmir’in Dikili ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle balıkçı teknesi battı. İlk belirlemelere göre teknede bulunan 10 kişiden 3’ünün hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

ÖLÜ SAYISI 4’E YÜKSELDİ

Batan balıkçı teknesinde kaybolan 2 kişiden biri olan Medine Karaduman’ın cansız bedeninin bulunmasının ardından ölü sayısı 4’e çıktı.

BALIKÇILARDAN ÇALIŞMAYA DESTEK

Öte yandan çevredeki balıkçı tekneleri de arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Balıkçılardan Haluk Cirit, “Biz balıkçıyız. Sonar cihazıyla tekneyi aradık. Tekne denizin dibinde görünmüyordu ama Altınova açıklarında bulduğumuzu tahmin ediyoruz. Durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdik. Sahil güvenlik ekipleri gereğini yapacak. Dalgıçlar dalış yapacak. Teknenin kıyıya tahmini mesafesi yaklaşık 3 mil.”söz konusu.

‘SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ OLMASAYDIN ​​HİÇBİRİ KURTARILMAZDI’

Dikili Merkez Su İşleri Kooperatifi Lideri Cevdet Bekar “Arkadaşlarımız akşam denize açıldı. Hava koşulları ve yükün ağırlığı nedeniyle tekne alabora oldu. Biz de arkadaşlarımızla birlikte gidip müdahale ettik. Sahil güvenlik ekipleri olmasaydı kimse kurtulamayacaktı. ““dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu