Yaşam

Çankaya’da Sanatla Buluşma Zamanı

Kültür ve sanatın kalbi Çankaya, aralık ayını 9 yeni stant, 2 değerli sinema şenliğiyle karşılıyor. Başkentlileri sanatla buluşturan Çankaya’nın kültür merkezleri, aralık ayında da sanatseverlerin birinci adresi olacak.

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatkara dayanağını artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür-sanat yerlerinde aralık ayı sanatla buluşma vaktine dönüşüyor. Kültür ve sanatın kalbi Çankaya, aralık ayını 9 yeni stant, 2 değerli sinema şenliğiyle karşılıyor. Başkentlileri sanatla buluşturan Çankaya’nın kültür merkezleri, aralık ayında da sanatseverlerin ilk adresi olacak.

İLK SERGİ TURAN EROL SANAT ATÖLYESİ’NDEN
Aralık ayının birinci standı, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Turan Erol Sanat Atölyesi kursiyerlerinin kısa bir müddet zarfında yapılan çizimlerin sergilendiği “Başlangıç” standı olacak. 1 Aralık’ta başlayacak karakalem sergisi, 9 Aralık’a kadar açık kalacak.

YÜZLERCE SANATÇI TEK SERGİDE
Aralık ayının birinci haftasında Çankaya Belediyesi, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin (BRHD) 52. Yıl Büyük Sergisi’ne de konut sahipliği yapacak. 150’den fazla sanatçının eserlerinin yer alacağı sergi 2 Aralık’ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde başlayacak. Büyük bir sanat etkinliğine dönüşecek sergi günleri, sanatçıların canlı performansları ve kültür- sanat panelleri ile taçlanacak. Onlarca etkinliği sanatseverlerle buluşturacak sergi, 18 Aralık’a kadar her gün sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İKİ FESTİVAL
Çankaya Belediyesi, aralık ayında iki kıymetli sinema şenliğine de mesken sahipliği yapacak. Sanatseverler birinci olarak bu yıl 27’ncisi düzenlenecek Gezici Festival’le buluşacak. Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği 27. Gezici Şenlik, 2-14 Aralık tarihleri ortasında yılın heyecan uyandıran yerli ve yabancı üretimlerini Dünya Sineması, Kısa Uygundur, Türkiye 2022, Çocuk Sinemaları üzere klasikleşen kısımlarının yanı sıra Tehdit Altında, Özgür Dünya, Bayan Öncüler ve Godard: Aşk ve Mevt Üzerine başlıkları altında üç kentte izleyicilerle buluşturacak. Şenlik, 2-8 Aralık’ta Ankara’da, 9-11 Aralık’ta Sinop’ta ve 12-14 Aralık’ta Kastamonu’da perdelerini açacak.

Gezici Festival’in hemen ardından Çankayalılar, bu kez kısa film günleri ile buluşacak. Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek AFSAD Kısa Sinema Şenliği, 16-17-18 Aralık’ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Sabahattin Ali Konferans Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Şenlikte, 2 yıl boyunca ortaya konan ve kurmaca, deneysel, canlandırma ve belgesel olmak üzere dört kategoriden düzenlenen büyük müsabakada dereceye giren sinemaları sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu