Haber

AK Parti’nin Mardin adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Mardin Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti Mardin’in adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Mardin Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti’nin Mardin adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Mardin Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ MARDİN ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıda AK Parti Mardin adayı Abdullah Erin oldu. Buna göre 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Mardin Belediye Başkanı adayı Abdullah Erin olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin aralarında Ankara ve Mardin’in de bulunduğu birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ 2024 MARDİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Mardin Belediye Başkanı adayı Abdullah Erin’di.

MARDİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDULLAH ERİNK KİMDİR?

Abdullah Erin, 1969 yılında Mardin Gölbaşı’nda doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden ikincilikle mezun oldu. Kariyerine 1992 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak başladı. Kaymakam adaylığı döneminde İngiltere’deki üniversite ve dil okullarında genel İngilizce ve sosyal politika eğitimi aldı ve bu süreçte uluslararası deneyim kazandı.

Abdullah Erin çeşitli görevlerde bulundu ve vali yardımcılığı yaptı. Tefenni Kaymakamlığı gibi görevlerde bulunduktan sonra Gülşehir, Doğanşar, Bayburt gibi çeşitli yerlerde vali yardımcılığı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu