Haber

AK Parti’den Turan’ın bazı ülkelerin Türkiye’ye yönelik güvenlik uyarılarına tepkisi

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “60 milyon turist ve 50 milyar dolara yakın turizm geliri hedeflediğimizi açıkladığımız gün ‘İstanbul’da büyük terör tehdidi var’ demek, AK Parti’nin faaliyetlerine ara vermek demektir. konsolosluklar, Türkiye’nin geldiği noktadan rahatsız olmak bunu engellemeye çalışmak, buna çaba sarf etmek ise Türkiye’deki siyasi iklimi zehirlemek demektir.” dedim.

Turan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, tüm ülke 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını beklerken masa sakinlerinin birbirine üstü kapalı mesaj vermekle meşgul olduğunu söyledi.

Altılar masasının cumhurbaşkanı adayını konuşmaya başlayacağını belirten Turan, “Temmuz ayına doğru muhtemelen adaylarını kamuoyu ile paylaşacaklarını düşünüyoruz” dedi. dedim.

6’lı Tablo’nun muhtıra metnine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turan, “Anlaşma metni değil, imha metni” değerlendirmesinde bulunarak, “Türkiye gerçeklerinden habersiz olanların böyle bir imkanı var mı? gelecek hakkında bir söz söyle ve bu millete fayda sağlayacak bir iş yap?” O sordu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın muhtıra metniyle ilgili “Avrupa görecek ve ‘Aferin Türkiye’ye’ diyecek” açıklamasını değerlendiren Turan, “Bütün beklentilerini Avrupalıların ‘aferin’ üzerine kurdular. Olucaklar. ” ifadelerini kullandı.

Turan, bazı ülkelerin Türkiye’ye yönelik güvenlik uyarılarına ilişkin, “Türkiye’ye karşı örtülü bir operasyon yürütmeye çalışıyorlar. Bu saldırıların hiçbiri tesadüfi değil. Bu açıkça milletimize ve ülkemize yönelik sistemli bir manevi operasyondur. Bu bir operasyondur. Batı merkezli uluslararası operasyon.” yorumunu yaptı.

Hasan Turan, “60 milyon turist ve 50 milyar dolara yakın turizm geliri hedeflediğimizi açıkladığımız gün ‘İstanbul’da büyük terör tehdidi var’ demek konsoloslukların faaliyetlerini kesintiye uğratmak, rahatsız olmak demektir. Türkiye’nin geldiği noktayla bunu engellemek için çaba sarf etmek, Türkiye’deki siyasi iklimi zehirlemek demektir.” değerlendirmesini yaptı.

gercus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu