Haber

ABD Başkanı Biden, Kongre’ye silahlı şiddet eylemlerini önleme çağrısı yaptı

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Kongre üyelerini ülkede artan silahlı saldırıları durdurmak amacıyla baskın silahlarının tedarikine kısıtlamalar getiren yasa tasarısını geçirmek için harekete geçmeye çağırdı.

Biden yaptığı yazılı açıklamada, California Half Moon Bay’de silahlı saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Kaliforniyalıların son yıllarda ikinci kez sevdiklerinin yasını tuttuğuna işaret eden Biden, konuyla ilgili İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğünü ve yerel yetkililer ile Half Moon Bay sakinlerine tam destek vermeleri talimatını verdiğini kaydetti. Federal hükümet.

Biden, saldırı silahları satın alma yaş sınırını 21’e çıkaran yasa tasarısını dün milletvekili Dianne Feinstein ile gündeme getirdiklerini hatırlattı.

“ABD’deki silahlı şiddet belasının daha güçlü adımlar atmayı gerektirdiğini” belirten Biden, Saldırı Silahlarının Yasaklanması yasasını onaylayarak Kongre’nin her iki kanadını da Amerikalıların güvenliği için adım atmaya davet etti.

ABD’de dün Kaliforniya’nın San Mateo ilçesinde iki kreşe düzenlenen silahlı saldırılarda 7 kişi hayatını kaybetti. 21 Ocak’ta Los Angeles’ın yaklaşık 10 kilometre doğusundaki Monterey Park’ta Ay Yeni Yılı kutlamaları sırasında silahlı saldırıda 11 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu